CiHaN YeNiCi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CiHaN YeNiCi

Yaban Gülü Ve Cihan Yenici

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yıldızların köpekleri çantasında uyuyor

YazarMesaj
C!haN'Ke$
Miss mod
Miss mod
C!haN'Ke$

Yıldızların köpekleri çantasında uyuyor Empty
MesajKonu: Yıldızların köpekleri çantasında uyuyor   Yıldızların köpekleri çantasında uyuyor EmptyPerş. Mayıs 08, 2008 10:44 am

Yıldızların köpekleri çantasında uyuyor 5524167 Tarkan’ın sevgilisi Bilge Öztürk'ün çantasında Hollywood yıldızlarının köpekleri uyuyor.

İŞTE O ÇANTALAR

Tarkan’ın sevgilisi olarak adından söz ettiren Bilge Öztürk, “FNDK” markasıyla ünlü bir ismin gölgesinde kalıyor gibi görünse de aslında oldukça yetenekli, tutuğunu koparan ve hayatta ne istediğini bilen bir avukat… Hobi diye başladığı çanta tasarımı şu an Hollywood’daki ünlüler tarafından talep görüyor. Amerikalılar’ın deyimiyle yeni "IT" çantaları olan FNDK ürünleri, ünlüler arasında da hızla bir fenomen haline geliyor. Cameron Diaz gibi bir çok ünlünün de bunlardan istediği kullağımıza gelen haberler arasında.
HELLO!: FNDK fikri nasıl ortaya çıktı?
Bilge Öztürk: Aslında herşey köpeğim Fındık’ın ailemize katılmasıyla başladı. Minik bir Yorkshire Terrier. Öncelikle veterinere gidip gelirken zorluk oluyordu. Çünkü büyük cins köpekler gibi arabada güvenli yolculuk edemiyordu. Ben de Fındık’ı güvenli ve rahat taşıyabilmek amacıyla uygun bir çanta aradım. Aynı zamanda hoş ve şık olsun istedim. Tam aradığım gibi bulamayınca da kendim tasarlamaya başladım. Önce kendime ve çevremdeki birkaç arkadaşıma tasarladım. Baktım çevremde bu yönde talepler çoğalınca “FNDK” markası ortaya çıktı ve de ilk olarak 2007’nin sonlarında Mudo mağazalarında herkesin beğenisine sunuldu.

HELLO!: Herkes takı, tişört tasarlarken neden pet çantası tasarlamayı düşündünüz?
B. Öztürk: Herhangi birşey tasarlamak gibi bir planım yoktu aslında. Annemden geçen bir beceri herhalde. Kendi diktiğim elbiselerim, ürettiğim takılarım var. Hatta sevdiğim arkadaşlarım için de yapıyorum. Ancak bunlar yakın çevrede kalan, FNDK gibi daha geniş kitleye ulaşmayan hobilerim. Pet çantası tasarlamak, gereksinimden doğdu çünkü hayatımızın bir parçası, ailemizin üyesi Fındık bana ilham verdi ve onun ihtiyaçları doğrultusunda gelişti.

HELLO!: Daha önceden çizimle ya da tasarımla ilgili bir eğitiminiz var mı?
B. Öztürk: Hayır herhangi bir eğitim kurumuna gitmedim. Kumaş, dikiş, nakış, aksesuvar, baskı türleri, makine kullanımı, elde dikiş, iplik ve yardımcı malzeme seçimi, kumaş boyama, örgü vs. gibi konularla ilgili olarak deneyimim pratikten ve küçüklüğümden beri annemden aldığım temelden kaynaklanıyor. Ayrıca FNDK çantalarının tasarımında ilk gününden beri arkadaşım Gökçe Eğrek de bana tam bir destek sağladı. Onun deneyimleri de hızlı yol almamıza etken oldu. Mesela katalog tasarımı gibi konularda arkadaşımız Pamir Bezmen, FNDK markasına büyük destek verdi ve çok güzel bir katalog hazırladı. Internet sitesinin hazırlanması için ise yine ödüllü yetenek Sertaç Pişkin ile çalıştık.
Bu özel röportajın devamı HELLO dergisinde...
Yıldızların köpekleri çantasında uyuyor 5524283

Yıldızların köpekleri çantasında uyuyor
1 sayfadaki 1 sayfası