CiHaN YeNiCi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CiHaN YeNiCi

Yaban Gülü Ve Cihan Yenici

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

.: Sevgi Üzerine :.

YazarMesaj
C!haN'Ke$
Miss mod
Miss mod
C!haN'Ke$

.: Sevgi Üzerine :. Empty
MesajKonu: .: Sevgi Üzerine :.   .: Sevgi Üzerine :. EmptyPtsi Nis. 28, 2008 7:23 pm

Ben yeniden buradayim, yaziyorum yavas ve sessiz.Duygularimi,düsüncelerimi,korkularimi ve her seyi yaziyorum senden habersiz.

Ben kim miyim?Su siralar sevgi ile iç içe yasayan,düsünen,merak eden,korkan ve sevginin hissettirecegi her seyi en ince ayrintisina kadar hisseden genç bir adam.Adim önemli mi o kadar ,sorup duruyorsunuz?Isim vermeden anlatamaz miyim her seyi sizlere?Sizler soru ekledikçe her sözünüze ,bende soracagim sorulari arka arkaya.Yorulmadiniz mi daha?Birakinda anlatmaya baslayayim her seyi sizlere.

O gün yüzyilin icadi denilen internette dolasiyordum, kendimi kaybetmis bir biçimde.
Bir internet sitesi adresinin üstüne tikladim hiç düsünmeden. Ekranima bir arkadaslik sitesi geldi.Giris sayfasina o kadar güzel renkler hakimdi ki anlatamam.Hatta o resim beni büyüledi.
Resimde genç bir çift mutluluk pozu vermislerdi. Yanliz olan insanlar ,o resmin farkina varir ancak.Güzeldi,çekiciydi,bir o kadar da alimliydi sayfa.Sitenin bir ilgi çeken bölümüde herkezin merakla cevabini bekledigi test sayfasiydi.Ilginç cevaplarla dolu sorular ve sonuçlar.
Dogruyu söylemek gerekirse bende merak ettim ve sitenin üyelik kismina girmek için butonu tikladim.Üye oldum hizli bir biçimde,heyecanlanmistim.Onca soruya cevap verdikten sonra üyeydim artik.Ilk isim test çözmek oldu ,verdigim her cevap için sonuçta çikan yorumlar, eglendirici ve zevkliydi.Sonuçta bu arkadaslik sitesiydi ve ben o bölümüde de gezmek istiyordum.Profillerin oldugu bölüme giris yaptim.Her yastan erkek ve kadinlar birilerini bulmak için giriyorlardi bu bölüme.Her kadin ve erkegin bu bölümde amaci farkliydi; Yeni insanlar tanimak isteyenler çogunluktaydi tabii ki.Bende dolastim profilleri,resimli ve resimsiz olanlari.Bir tanitima uzun süre baktim,inceledim.Oturdugu semtin neresi oldugu,
Yasini, nelerden hoslandigi,özelliklerini en ince ayrintisina kadar okudum,bu profilde beni çeken bir sey vardi anlayamadigim.Ne diye düsünmeye basladim devamli ekrana bakarak,güzellik desem güzellige deger veren insan degilim ve ayrica resmide yoktu .
Uzun uzun düsündüm beni bu profile yakin kilan,düsünceye iten ne olabilir diye.
Önümde tek bir cevabi vardi ve ben görmek için çaba sarfetmiyordum o an.Kafami toplamali o cevabi bulmaliydim ve kapattim siteyi.Bir süre sonra yeniden girdim, o güzel giris sayfasina sahip siteye.Tahmin edeceginiz gibi o resimsiz ve beni çeken profile.Okudum yeniden satir satir;neydi biliyormusunuz merak ettiniz degil mi?Yalinligi,yalansiz cevaplari ve içten olusuydu evet buydu cevap.Aradigi özellikteki insani tarif ederken bir iki kelime kullanilmis olsa bile ilgimi çekmisti.Farkediyordum artik her seyi.Ve hemen karar verdim, tanismaliydim bu kadinla hemde hemen.Durun bekleyin acele etmeyin esas hikaye simdi basliyor ………..

Eeeee basla basla haykirislarini duyuyor gibiyim.Bu kadar basit degil ki her sey hemen anlatayim.Bu anin keyfini çikarin biraz canim.Eski filmlerdeki gibi bir tanisma baslayacak birazdan günümüz internette.Herkez su yorumu yapar; internetten arkadas,dost,sevgili bulunur mu hiç saçma,derler bazilari.Sizde onlardan misiniz yoksa.Düsünmeyin böyle bence.Tabii seçmekte önemli bu ortamda.Evet itiraf ediyorum ;o siteye girerek arkadas bulmak istedim bende,seçimim dogruydu ve sansliydim.Arkadas kelimesinin içini doldurabilen,basit bir anlatimi olmayan,deger veren birini ariyordum ve o resimsiz profil sahibinin öyle oldugunu düsünüyordum.Agzimdan laf almaya basladiniz bu arada.Durun sabredin biraz, bende o ani yeniden yasayayim, izin verin bana…

Tamam tamam basliyorum bu güzel,gizemli ve sihir dolu anlari anlatmaya,siz kazandiniz bu arada.Rahatmisiniz koltuklarinizda?

Tanisma ani; ilk cümleyi ben yazdim “merhaba nasilsin?”demekle yetinebildim ancak.
Kafamdan bir soru geçti o an , acaba cevap verecek miydi merhaba deyisime?.Ve ondan ilk cümle geldi “Merhaba Iyiyim ya sen?” O anda o kadar çok sevindim ki; afalladim ekranin karsisinda.Iyiyim ile devam eden bir cümle ile yanit verecektim, ya devaminda ne sormali yada yazmaliydim, bir türlü kestiremiyordum. Kendimi toparladim ve devami geldi yazdiklarimin.
Ben yazdikça o da yazmaya cevap vermeye devam etti.Yüzeysel bir tanisma yasiyorduk.
Egitim durumumuzu,yasadigimiz yerleri,yaptigimiz isleri sorduk birbirimize ilk önce.
Devami geldi konusmalarimizin,hergün görüsmeye,yazismaya basladik o ilk cümleden sonra.

Onun resmini görmemistim daha, bununla birlikte yüzünü de merak etmiyordum.Anlattiklarindan o kadar çok etkilenmistim ki her günün sonunda beni sasirtmaya devam ediyordu.Ona hayranligim dakikalar,saatler geçtikçe daha da artiyordu.
Mutluydum,huzurluydum,dertlerimi unutuyordum o an.Iyi arkadas oldugumuzu düsünüyordum ben.Iyi ki hayatima girmisti,iyi ki tanimistim onu.Bu benim düsündügüm güzellikleri onunla paylastigimda karsilikli ayni seyleri hissettigimizi anladim.O da ayni seyleri düsünüyordu çünkü.”Iyi ki Varsin “ diye yazdim her konusmamizin sonunda.
Her geçen gün daha da çok sey paylasmaya basladik.Üzüntülerimizi,sevinçlerimizi,
kirginliklarimizi,mutluluklarimizi düsünebileceginiz her seyi yaziyorduk birbirimize.
Büyük bir paylasim içindeydik.Her gün bir adim daha ilerledik arkadaslik yolunda.Evet kisa süre geçmisti haklisiniz düsündüklerinizde,yeterli zamandi bence.Illa senelerin geçmesi gerekmiyor bir insani tanimak için.Ben dogru seçim yapmistim ve kendimle gurur duyuyordum.Herkezin aklina su soru gelmis olabilir ”Bütün güzel seyleri paylastigin,yazisirken zevk aldigin,hayatina girmesinden mutluluk duydugun o kadinin yüzünü hiç mi görmedin?”Görsem de görmesem de bir sey degismeyecekti ki aslinda.
Ikimizde birbirimizi görmek isterdik tabii ki. Evet gördüm yüzünü o gizemli kadinin.
Onu ilk gördügümde yüzümde anlamsiz bir gülümseme belirdi.Sanki onu yillardir taniyor gibiydim.Diger insanlar gibi iltifat etmek istemedim.Güzelligi,hos bir kadin olmasi beni hiç ilgilendirmiyordu o an.Ben onun zekasini,kalbini seviyordum.Artik birbirimizi görerek yazismaya basladik;yazdigim her yazida tepkilerini görebiliyordum buda beni mutlu ediyordu.Bir ara aklima bir fikir geldi,görüsmek istedigimi nasil söyleyebilirdim?Yanlis anlarmiydi beni?Yanlis anlamak için o kadar açik bir ortamdi ki olabilirdi.Vaz mi geçmeliydim acaba?Yok yok sormaliydim “eeee sey” diye söze basladim,yanlis yaptigimi hissettim bir an, sustum.Soruma devam ettim isteksizce “eee sey sen gitmeden okula görüsebilirmiyiz?”demistim sonunda.Tepkisini bekledim kadinin, gözlerimi kisarak.kalbim çok hizli çarpmaya basladi bu sorunun sonunda;ne cevap verecekti acaba?.Genç kadin sakin bir sekilde olabilir yazdi,sonuna da erkende olabilecegini yorumunu yapti.Ben böyle düsünmüyordum aslinda.Bu konu hakkinda neler düsündügümü yazdikça,anlattikça görüsme kararinda hem fikirdik artik.

Biraz mola…….

Aaaa sikayet etmeyin ama…..

Ilk görüsme ani ; görüsme yerinde beklemeye basladim.O sirada aklimdan bin tane soru geçiyordu.Gelecekmi,yoksa beni görüp gidecekmi ,yüzünü gördügüm halde nasil birisi ile karsilasacagim gibi sorularla bogustum yersiz olduklari halde.Heyecanliydim hatta titriyordum bazen.Dakikalar geçtikçe daha çok heyecanlandim.Görüsme saatimiz gelmisti sonunda ve genç kadin tam karsimdaydi.Selamlastik sanki yillardir taniyor gibiydik birbirimizi.Konusmaya basladik her seyden ,sorun yoktu konusabiliyorduk,sessiz kalmiyorduk ikimizde .Onunla o aksam sohbet ettikçe,yüzyüze bir seyler paylastikça mutlulugum iki kat daha artti.Yazistiklarimiz kadar yüzyüze görüsmelerimizde siklasti..Hem yazisiyor hem de buldugumuz ilk firsatta görüsüyorduk.Onunla zaman geçirmek o kadar güzeldi ki.Hiç kimse vazgeçiremezdi beni.

Yazismaya devam ettik,ben ekran karsisindan hiç ayrilmiyordum.Genç kadin bir ara “neden devamli benimle yazisiyorsun”diye sordu ,o tatli sohbeti,paylasimlari birakmak istemiyordum ki.Acaba bencil mi davraniyordum,sikilmasina mi zemin hazirliyordum?Gene sorular sorular..

Sunu kendime itiraf etmeliydim ki ben genç kadindan hoslaniyordum.Evet devamli ekran karsisinda olmamin sebebi buydu.Zekasindan,kisiliginden,hayata durusundan,sakinliginden,
hayallerinden ve sayamayacagim bir sürü nedenden dolayi ondan çok hoslaniyordum.Bunlari ona anlatmalimiydim yoksa sir mi kalmaliydi.Bir çikmazda hissettim kendimi.Normal olan bilmesiydi.Bilmeliydi…

Bir sonraki görüsmemizde duygularimi,düsüncelerimi,hissettiklerimi ona anlatacak ortam bekledim sessizce.Ve tam karsimda duruyordu ,hadi anlat bakalim dedim kendi kendime ve ecel terleri dökerek basladim o ünlü uzun cümleme:

“Eee itirafta bulunayim mi?Ben senden çok hoslaniyorum,hatta hoslanmanin bir adim ötesindeyim.Seninle görüsmeye gelirken kalbim çarpiyor,heyecan duyuyorum.Seni düsünmeden bir dakika bile geçiremiyorum.Seni kaybetmek istemiyorum.Bu nedir?Kisacasi Ben seni seviyorum”

Bunlari itiraf etmem tabii ki zor oldu.Tepkisini merak etmezmiyim?Siz de mi ettiniz?
Yok kafama çanta ile vurmadi yada çekip gitmedi.Sakin bir ses tonu ile sunlari söyledi;

“ Bende sana karsi bir seyler hissetmiyor degilim.Seni bende seviyorum.Birlikte hos ve güzel zaman geçirebiliyoruz.Seni görmeyi bende istiyorum.Içimdeki sese kulak veriyorum.
Biz birbirimizi hak ediyoruz.Bende isterdim seninle buradan elele çikmayi.Benim geçmisimi silmem gerekiyor.Bende sana asik olmayi istiyorum.Çok iyi insansin.Beni hak ediyorsunSana çok deger veriyorum.Zamana birakalim olur mu?”

Ben mi ne yaptim bu cevap karsisinda çok mutlu oldum tabii ki.Içimde tarif edilmez bir his uyandi.Beni sevdigini,bana asik olmak istedigini bilmek onur vericiydi.Bunu hak ediyor olmam ne güzeldi.Duygulandim…

Hala devam ediyoruz görüsmeye,ona bakarak onu çok sevdigimi söyleyebiliyorum.Zaman geçirebiliyorum,dertlerimi paylasabiliyorum,her seyden konusabiliyoruz kisacasi.

Sizler duygulandiniz bakiyorum, ikimize sevindiginizi biliyorum.Sunu da bilin ki ne yapiyorsam yapayim karsiliksiz yapiyorum.Yanlis düsünmeyin hakkimda,üzülürüm yoksa.
Son bir dilegim mi ne;
Bunu da mi merak ediyorsunuz?

O genç kadin olumlu yada olumsuz cevap verse de benim kalbimde olacak silinmeden ,sarsilmadan.Bunu o da biliyor. Her seyi biliyor merak etmeyin.

Hala dilegimi soruyorsunuz!
Siz tahmin edin onu da.

Genç kadina son bir sey söyler miyim? Ah sizler yok musunuz

Tabii hemen söyleyeyim

GENÇ KADIN SENI ÇOK SEVIYORUM……..

.: Sevgi Üzerine :.
1 sayfadaki 1 sayfası